24 czerwca odbyło się uroczyste i symboliczne otwarcie Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach po największej modernizacji w jego ponad 150-letniej historii. Symbolicznie – bo mimo szeroko zakrojonych prac remontowych placówka ani przez jeden dzień nie przestała przyjmować pacjentów. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli bonifratrzy, wśród których obecni byli przełożony Polskiej Prowincji br. Paweł Kulka OH oraz przeor katowickiego konwentu br. Anzelm Skiba. W gronie zaproszonych gości obecny był również Zastępca Prezydenta Katowic, Maciej Stachura, od lat blisko związany z bonifraterskim szpitalem.
Komitet ds. Szkoły Szpitalnictwa
Przewodniczący: Pan mgr Grzegorz Waberski – Warszawa
Członkowie:
- Br. mgr Albert Ch. Dorociak, OH – Kraków
- Pani mgr Jolanta Kłusek – Cieszyn
Zachęcamy do lektury pierwszego z cyklu artykułów opracowanych przez Grzegorza Waberskiego, które ukażą się drukiem w kolejnych numerach kwartalnika Bonifratrzy w służbie chorym w 2025 r. „Szkoła Szpitalnictwa na osi czasu”.













