• Klasztor w Drohobyczu pw. Jezusa Dobrego Samarytanina
  • Profil Bonifratrów w serwisie Facebook
Projekty realizowane ze środków UE

Powołania i formacja

Aktualności

Rekolekcje powołaniowe

Zapraszamy na rekolekcje  powołaniowe w dniach 14 – 17 grudnia 2019 w Warszawie. Zgłoszenia: brat Seweryn Kniefel OH 660 482 635

czytaj więcej +

IV Tydzień Modlitw o Powołania Szpitalnicze

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami modlitewnymi dedykowanymi na IV Tygodnia Modlitw o Powołania do Szpitalnictwa w dniach 6 – 12 maja 2019r.

List Przewodni Radnego Generalnego

IV Tydzień Modlitw o Powołania Szpitalnicze

czytaj więcej +

Rekolekcje powołaniowe

Zapraszamy na rekolekcje  powołaniowe w dniach 11 – 14 maja 2019 w Warszawie. Zgłoszenia: brat Seweryn Kniefel OH 660 482 635

czytaj więcej +

Rekolekcje powołaniowe 11 – 15.01.2019

Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe w dniach 11-15.01.2019 w naszym konwencie w Łodzi.

czytaj więcej +

brat Dawid Fidziński – pierwsze śluby czasowe

Dnia 08 września 2018 w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nasza wspólnota zakonna przeżywała duchową radość wraz ze współbratem Dawidem Fidzińskim, który przez złożenie pierwszej profesji zakonnej poświęcił się na służbę Chrystusowi w ubogich, chorych i cierpiących.

Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w kościele klasztornym pw. Wniebowzięcia NMP w Cieszynie.

czytaj więcej +

BONIFRATRZY W PRAKTYCE, czyli poczuj się na moment zakonnikiem

Przyjedź, dotknij, zobacz oraz poczuj ducha Zakonu Bonifratrów i przekonaj się, że czyny znaczą więcej niż słowa!

 

Br. Seweryn Kniefel OH

Promotor powołań

czytaj więcej +

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE 2018

Do  naszego  Zakonu  przyjmujemy tych, którzy  pragną  uświęcić  siebie  służąc  Bogu  w  drugim  człowieku, a  szczególnie  w  chorym, cierpiącym i ubogim. Bóg powołuje na różne sposoby i w różnym czasie. Bóg nie patrzy według ludzkich schematów, ale zaprasza by wyruszyć z Nim w drogę.

Miło mi Cię zaprosić na rekolekcje….

czytaj więcej +

Krótki Film o Zakonie Bonifratrów

Nowicjat w Polskiej Prowincji mieści się w Cieszynie. Obecnie jest trzech braci nowicjuszy. Brat Dawid jest na drugim roku formacji a brat Bogusław i brat Szczepan rozpoczęli Nowicjat 8 grudnia 2017 r. Film, który mogą Państwo obejrzeć powstał z pomysłu i twórczego zaangażowania braci nowicjuszy, którzy chcieli krótko opowiedzieć o Zakonie Szpitalnym św. Jana Bożego

czytaj więcej +

Rekolekcje – z Jezusem w drodze

Z Jezusem w drodze – to kolejne zaproszenie dla osób rozeznających drogę swojego życia.

Styczeń / luty   2018

 

czytaj więcej +

Fatima i scholastycy

Raz w roku bracia scholastycy z Środkowej Europy spotkają się na tygodniowym Zjeździe Formacyjnym.  Tegorocznym miejscem spotkania była- Fatima,  nawiedzana w tym roku przez jeszcze liczniejsze rzesze pielgrzymów z racji jubileuszu 100 –lecia objawień Matki Bożej.

czytaj więcej +

Wyjazd do Graz

W dniach 9 – 13 sierpnia 2017 roku w Grazu – Eggenbergu w Austrii, odbyło się spotkanie powołaniowo – integracyjne. Wzięli w nim udział bracia formatorzy, postulanci i osoby zainteresowane powołaniem do Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego.

czytaj więcej +

NOWICJAT Z BRATERSKĄ POMOCĄ NA UKRAINIE

W dniach od 2 do 17 sierpnia wybraliśmy się do naszego Konwentu w Drohobyczu na Ukrainie. Naszym celem była pomoc braciom prowadzącym opiekę środowiskową w tym mieście. Opiekowaliśmy się osobami chorymi, samotnymi, opuszczonymi. Mogliśmy podziwiać piękno Ukrainy.

czytaj więcej +