Poradnia Ziołolecznictwa

OpisInformacje dla PacjentówKontaktGaleria

Już od ponad 300 lat naszą specjalnością są porady w zakresie leczenia ziołami. Czerpiąc z wielowiekowej tradycji ziołolecznictwa Zakonu Bonifratrów mamy w tym ogromne doświadczenie. Opierając się na współczesnej wiedzy medycznej, leczymy głównie mieszankami ziołowymi i kroplami skomponowanymi według tradycyjnej receptury zakonnej. Mieszanki ziołowe nie zastąpią wprawdzie leczenia farmakologicznego, ale są pomocne między innymi przy schorzeniach takich jak: infekcje dróg oddechowych, zaburzenia ze strony układu pokarmowego (np. bóle brzucha, zgaga, zaparcia, wzdęcia etc.), podwyższony poziom cholesterolu, choroby dróg moczowych, oddechowych, skóry, oraz zaburzeniach nerwicowych i bezsenności. W przypadku leczenia nowotworów skupiamy się przede wszystkim na wspomaganiu leczenia objawowego. Należy również pamiętać, że każda kuracja ziołami nie może być prowadzona bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ponieważ dopiero lekarz na podstawie wyników badań dobiera odpowiednie leczenie. Zioła stanowią więc znakomite uzupełnienie medykamentów syntetycznych. Ziołolecznictwo to jeszcze jeden znak obecności Bonifratrów w służbie chorym i potrzebującym.

 

W gabinecie Poradni Ziołolecznictwa pomoc pacjentom świadczą wykwalifikowani lekarze, a wraz z nimi porad udziela br. Franciszek Caputa OH oraz br. Pio Berger OH. Większość preparatów dostępna jest tylko na receptę, którą można uzyskać w trakcie konsultacji, a zrealizować w aptece bonifratrów „Uzdrowienie Chorych”, mieszczącej się w tym samym budynku. W celu uzyskania porady można zgłaszać się bez wcześniejszej rejestracji w godzinach pracy poradni. Prosimy na bieżąco sprawdzać grafik pracy lekarzy, ponieważ godziny przyjęć mogą ulec zmianie.

Godziny pracy Poradni

8.04.2023 r. PORADNIA ZIOŁOLECZNICTWA BĘDZIE NIECZYNNA

Pacjent zgłaszający się na wizytę w poradni proszony jest o podanie numeru pesel oraz o zabranie:

  • kart wypisowych ze szpitala,
  • aktualnych wyników badań,
  • listy aktualnie przyjmowanych leków.

Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 r. tj. z dnia 28 stycznia 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 186 z późn. zm.) przed pierwszą wizytą w Poradni uprzejmie prosimy o wypełnienie oświadczenia upoważniającego wskazaną osobę do uzyskania informacji dotyczących leczenia. Formularz upoważnienia – plik do pobrania.

Poradnia Ziołolecznictwa Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie ul. Krakowska 50, 31-066 Kraków
(wejście wspólne z Apteką Bonifratrów „Uzdrowienie Chorych”)

Klasztor: tel. 12 430 61 22, kom. 663331712

Apteka Bonifratrów „Uzdrowienie Chorych”: tel. 12 426 80 10

Szpital – informacja: tel. 12 37 97 377

 

Copyright 2018 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry

Pin It on Pinterest