• Klasztor w Drohobyczu pw. Jezusa Dobrego Samarytanina
  • Profil Bonifratrów w serwisie Facebook
Projekty realizowane ze środków UE

Warszawa

Jednym z dzieł apostolskich, jakie podjął klasztor bonifratrów w Warszawie, jest fitoterapia, potocznie nazywana ziołolecznictwem. Wykorzystując swoje wielowiekowe doświadczenie w dziedzinie stosowania roślin leczniczych, oferujemy zestawy ziół na wiele chorób, począwszy od przeziębień, a kończąc na kuracjach w chorobach nowotworowych.
Zaletą ziół jest naturalny wpływ i bezpieczne, nietoksyczne działanie na organizm człowieka, pod warunkiem odpowiedniego komponowania mieszanek leczniczych. Dobre rezultaty leczenia ziołami uzyskuje się w przewlekłych stanach chorobowych, co umożliwia czasami uniknięcie środków chemioterapeutycznych. Preparaty ziołowe można stosować profilaktycznie, podnosząc odporność organizmu, stwarzając naturalną barierę dla bonifratrzy-sklepchoroby.

Fitoterapię należy różnicować z homeopatią. Ta pierwsza ma działanie CONTRARIA CONTRARIIS CURANTUR – przeciwne leczy się przeciwnym, a ta druga SIMILIA SIMILIBUS CURANTUR – podobne leczy się podobnym. Choć kuracje ziołowe wymagają czasu, cierpliwości i systematyczności, to jednak warto próbować, ponieważ stawką jest zdrowie i życie. Z naszych usług korzysta wiele osób, zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Prowincja Polska Bonifratrów jest jedyną na świecie, która kontynuuje działalność fitoterapeutyczną, tzn. zielarską. W gabinetach zielarski przyjmują lekarze, udzielają fachowych porad i przepisują odpowiednie mieszanki ziołowe na podstawie wywiadu i badań lekarskich. Nasze ziołolecznictwo to jeszcze jeden znak obecności bonifratrów w służbie Bogu w chorych i cierpiących.

Recepty na przepisane mieszanki ziołowe realizowane są na bieżąco w Aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” znajdującej się w tym samym budynku.

Koszt porady ziołoleczniczej to 50 zł.

Nasi lekarze:

Nazwisko i imię lekarzaponiedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
Lidia Strzelczyk
lek. med.
13.00-17.00   
Bożena Grabowska Więcek
lek. med.
  9.00-13.00     
Dariusz Szabela
dr n. med.
13.30-18.3013.30-18.30
Ewa Bogusławska Strój
lek. med.
8.00-13.0015.15-19.45
Marcin Samosiej
lek. med.
8.30-13.30
Grażyna Dziekan
lek. med.
8.00-13.0014.00-19.008.00-13.00
Dietetyk mgr Beata
Gondolewska
17.00-19.30
Piotr Barczyński
dr n. med.
10.00-12.00