• Klasztor w Drohobyczu pw. Jezusa Dobrego Samarytanina
  • Profil Bonifratrów w serwisie Facebook
  • Profil Bonifratrów w serwisie Instagram
Fundacja Bonifraterska
Projekty realizowane ze środków UE

Łódź

Apteka Ziołolecznicza w Łodzi

Apteka Ziołolecznicza Konwentu Bonifratrów w Łodzi jest pierwszą tego typu apteką w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasza apteka stanowi pewien klimat starej apteki i aptekarstwa.

Nazwa apteki ,,Ziołolecznicza”  nawiązuje do tradycji i początków lecznictwa. Zioła były jako pierwsze stosowane w lecznictwie i z ziół izolowano związki lecznicze które wykorzystuje się we współczesnej farmacji . Jesteśmy mieszaniną doświadczenia i młodości. Farmaceuta jest u nas doradcą pacjenta oraz partnerem lekarza. Pracujemy tak by pacjent nam ufał i łączymy fachowość z sercem i zrozumieniem dla człowieka chorego. Podejmujemy wyzwania, np. sprowadzamy tzw. „trudno dostępne zioła”, wykonujemy skomplikowane i zapomniane dziś w lecznictwie mieszanki ziołowe.

Dbamy o wysoki poziom obsługi a farmaceuta jest dla pacjenta coraz częściej pierwszym i ostatnim ogniwem. Trzeba rzetelnie wszystko wyjaśnić i doradzić – ,,słyszymy naszych pacjentów”.

Pełnimy misję Zakonu Szpitalnego św Jana Bożego – wraz z Braćmi Bonifratrami staramy się sprostać zawołaniu św Jana Bożego ojca założyciela Zakonu:

,,Bracia czyńcie dobro”
Charakter naszej apteki wyróżniający nas z pośród innych aptek to:

  • Apteka posiada szeroki asortyment leków pochodzenia roślinnego dostępnych bez recepty.
  • Wyróżnia się bogatą ofertą surowców farmaceutycznych pochodzenia naturalnego.
  • Apteka może wykonać receptę zawierającą w swym składzie rodzime surowce roślinne.
  • Apteka realizuje recepty wg. tradycyjnej receptury ziołowej Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego Bonifratrów przepisywane przez lekarzy w gabinetach ziołoleczniczych.
  • Wykwalifikowany i doświadczony personel służy pomocą w wyborze odpowiednich preparatów dopuszczonych do obrotu bez recepty.

UWAGA: Informujemy, że apteka nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej.