Rekolekcje braci – II tura
W Domu Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym Granat w Zakopanem zakończyła się II tura rekolekcji braci. Ojciec Dariusz Dawidowski OFMConv w swoich konferencjach i homiliach, opierając się o teksty z Pisma Świętego, Reguły św. Augustyna oraz Konstytucji naszego Zakonu, poruszał fundamentalne zagadnienia dotyczące życia zakonnego i wspólnotowego, kładąc szczególny nacisk na posłuszeństwo konsekrowane. Przypomniał braciom, że celem ich życia w Zakonie jest pełnienie Woli Bożej i uświęcenie.
Rekolekcjonista w kierowanym do braci słowie dzielił się także przykładami z własnego życia, co dodatkowo czyniło przekaz autentycznym, konkretnym i życiowym. Jako słowo „klucz” do odprawienia rekolekcji o. Dariusz polecił braciom wyrażenie z jęz. greckiego „hamartia”, co znaczy tyle co mijanie się z celem, pomyłka. W życiu zakonnym należy zatem czynić wszystko, by z celem jakim jest świętość się nie minąć, a go osiągnąć współpracując z łaską Bożą!





