Szkoła Opieki Duszpasterskiej św. Jana Bożego

Charakterystyka studiów

Podyplomowe studia z zakresu Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej
Szkoła Opieki Duszpasterskiej św. Jana Bożego

Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych (licencjackich i magisterskich).

Kształcą specjalistów w zakresie duszpasterstwa służby zdrowia i pomocy społecznej i przygotowują do pełnienia funkcji kapelana lub asystenta świeckiego w posłudze duszpasterskiej na terenie szpitala, hospicjum lub innej placówki służby zdrowia, jak również w ramach opieki domowej i instytucji pomocy społecznej.
Dyplom studiów, nadany przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, wraz z certyfikatem praktyk klinicznych i opiekuńczych Zakonu Bonifratrów, będzie zakończeniem tego etapu edukacji. Najlepszym studentom zostanie zaproponowana współpraca (opiekun praktyk) w praktycznej części edukacji w kolejnych edycjach podyplomowej Szkoły Opieki Duszpasterskiej św. Jana Bożego.
Podyplomowe studia z zakresu duszpasterstwa Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej zakończą się rekolekcjami będącymi zwieńczeniem formacji duchowej dla wszystkich studentów.

JEDNOSTKI PROWADZĄCE

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (UPJPII)
Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego – „Bonifratrzy”