Rozważania Wielkopostne
DLA WSPÓŁPRACOWNIKÓW, WOLONTARIUSZY, PODOPIECZNYCH, DOBROCZYŃCÓW I WSZYSTKICH, KTÓRZY BLIŹNIM SŁUŻĄ W MIŁOŚCI
Sposób realizowania miłości – służba człowiekowi, który znajduje się w potrzebie, zarówno w wymiarze zewnętrznym, jak i wewnętrznym jest dziełem zapoczątkowanym przez św. Jana Bożego. Zdecydował on, że słowem i czynem będzie przybliżał miłosierną miłość Boga biednym i chorym, aby mogli doświadczać godnej i pełnej miłości opieki. Od początku realizacji charyzmatu szpitalnictwa, która jest częścią misji Kościoła, istnieje konieczność uznania i wspierania wszystkich, którzy wielkodusznie i z oddaniem zaangażowani są w pełnienie tego posłannictwa. Wszyscy oddani na służbę chorym i potrzebującym oraz im powierzeni potrzebują tej wewnętrznej siły, jaka towarzyszyła Janowi Bożemu, a która ma swoje źródło w chrześcijańskiej wierze.
Rozważania przygotowane przez s. Urszulę Wołoszczak RSCJ wraz z Zespołem Duszpasterskim Zakonu Bonifratrów w Warszawie są propozycją dla wszystkich, którzy mają jakikolwiek udział w charyzmacie szpitalnictwa, jako pomoc w pielęgnowaniu życia duchowego, w rozwijaniu osobistego powołania do bycia znakiem miłości miłosiernej Boga.
Proponujemy raz w tygodniu, w dogodnym czasie, medytację Słowa Bożego zgodnie z tym, co proponuje Kościół na każdą z czterech niedziel okresu Wielkiego Postu. Przesłanie, jakie niesie ze sobą Ewangelia w poszczególnych tygodniach zostało wzbogacone o lekturę listów św. Ryszarda Pampuri, patrona i orędownika placówki, którego droga duchowa naznaczona była tym samym zmaganiem duchowym jakiego i my doświadczamy na co dzień.