Klasztor w Łodzi p.w. św. Rafała Archanioła

Aktualności

Imieniny naszego Przeora

W dniu wspomnienia świętego patrona naszego Przeora br. Krzysztofa  życzymy imieninowo, by każdy dzień realizacji charyzmatu św. Jana Bożego pozwalał na piękne spotkania z drugim człowiekiem. Życzymy też opieki Matki Bożej z kaplicy naszego szpitalnego sanktuarium i wielu łask potrzebnych do nadzoru nad bonifraterskimi dziełami łódzkiego Konwentu.

czytaj więcej +

Dziękujemy za empatię i pracę z nami

Były podziękowania, serdeczne słowa i życzenia, było też wzruszenie, bo przecież pani prezes Elżbieta Błaszczyk towarzyszyła swoim pracownikom w wielu sytuacjach. Zawsze serdeczna, uśmiechnięta, z ogromną empatią i taktem. Dziś zakończyła kadencję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi sp. z o.o.  i odeszła na emeryturę.

czytaj więcej +

Zioła ‚na’…

W łódzkim Konwencie, dwa razy w tygodniu, w środy i piątki, porad z zakresu leczenia ziołami udziela pan Jan Kubiak, zielarz, związany od dziesiątek lat z tym miejscem. To pan Jan zna tajniki leczenia i bonifraterskie receptury przywiezione do Łodzi przez braci z Wilna. Z jego wiedzy korzystają nie tylko zwykli ludzie, starsi, ale też lekarze czy osoby spoza Łodzi. Bo recepty i składniki mieszanek wspomaga też uśmiechem i dobrym słowem. Zapraszamy do korzystania z porad p. Jana i przeczytania jakie zioła radzi ‚na’… Na nasze słabości.

czytaj więcej +

Profesor Edward Kowalczyk – bonifraterski lekarz

21 czerwca w pałacu prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie nauczycielom akademickim. Wśród osób, które otrzymały taki akt znalazł się prof. Edward Kowalczyk z Uniwersytetu Medycznego z Łodzi ale też z naszej bonifraterskiej poradni ziołoleczniczej. Pan profesor przyjmuje w poradni pacjentów, którzy chcą leczyć się naturalnie, ziołami i jest dla bonifratrów nie tylko ekspertem w tej dziedzinie, ale też ogromnym autorytetem.

czytaj więcej +

Formacyjnie w Zakopanem

Grupa 50 osób – pracowników szpitala i pozostałych dzieł bonifraterskich – odbyła kilkudniową formację w Zakopanem. Towarzyszył nam br. Krzysztof  – nasz nowy przeor i przez chwilę br. Franciszek – przeor konwentu w Nazarecie. Oprócz modlitwy, spotkań i konferencji był czas na wyjścia w góry. Na Kalatówki, Kościelec, Halę Kondratową, w Dolinę Pięciu Stawów czy nad Morskie Oko. Do Łodzi wróciliśmy naładowani nowymi siłami i bardzo zadowoleni.

czytaj więcej +

Stacja na Święcie Eucharystii

W ustanowionym na pamiątkę pielgrzymki Jana Pawła II do Łodzi (13 czerwca 1987 r.) Święcie Eucharystii wzięli też udział Bonifratrzy.  Uczestniczyli w procesji z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do archikatedry, potem w Mszy św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Dziuby, ordynariusza łowickiego i abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Po uroczystości na placu katedralnym wspólnie z Caritas, Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Służby Rodzinie nasza Stacja Opieki Środowiskowej wydawała posiłek.

czytaj więcej +

Copyright 2015 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry