Klasztor w Łodzi p.w. św. Rafała Archanioła

Aktualności

Adoracja w godzinie Miłosierdzia

W Święto Miłosierdzia do naszego sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przybyły zaprzyjaźnione z zakonnikami osoby konsekrowane oraz panie z Bonifraterskiej Rodziny Różańcowej. Tu w godzinie miłosierdzia modlono się Koronką. Potem w bonifraterskim refektarzu odbyła się wspólna agapa.

czytaj więcej +

Radosnego Alleluja!!!

Na te Święta życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności. Radosnych Świąt w gronie rodzinnym!

 

czytaj więcej +

Świąteczne spotkanie pracowników szpitala i konwentu

W Centrum Medycznym im. dr. Wacława Łęckiego na zaproszenie Przeora i prezes Szpitala przy wspólnym stole zebrali się pracownicy i współpracownicy bonifraterskich dzieł. W spotkaniu przedświątecznym uczestniczył także bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. W imieniu metropolity łódzkiego ksiądz biskup przekazał życzenia i błogosławieństwo.

czytaj więcej +

WIELKANOC 2018

Witamy mocno Księże Biskupie

Tu Bonifratrzy z misją miłości

To przecież Niebo ma na swej lupie

Tu życie z Panem ma stale gościć.

czytaj więcej +

20 lat bonifraterskiej rehabilitacji

20-lecie istnienia obchodziło dziś bonifraterskie Centrum Rehabilitacji. W holu budynku odsłonięto pamiątkową tablicę. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele szpitala św. Jana Bożego, bracia bonifratrzy z br. Eugeniuszem Kretem, prowincjałem i br. Franciszkiem S. Chmielem – przeorem naszego Konwentu, pracownicy placówki, przedstawiciele łódzkich urzędów i osoby wspierające bonifraterskie dzieła. Tablicę odsłonił i poświęcił ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej, a 20 lat temu dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W czasie uroczystości pracownicy opowiadali o początkach pracy w tym miejscu i o współpracy z bonifratrami.

czytaj więcej +

Zmarła Mama naszego br. Mateusza

14 marca odeszła do Pana Mama naszego brata Mateusza – pani Alicja Biczyk. Pogodna, mądra, dobra i kochana. Przez wiele lat zmagała się z chorobą, wspierana przez  męża i synów. Wszyscy w łódzkim Konwencie widzieliśmy z jaką miłością i serdecznością podchodził do swojej Mamy i opowiadał o Niej br. Mateusz. Dlatego teraz zapewniamy Cię, Bracie, że modlimy się za Twoją Mamę i za Was wszystkich.

czytaj więcej +

Copyright 2015 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry