Klasztor w Łodzi p.w. św. Rafała Archanioła

Aktualności

Stacja na Święcie Eucharystii

W ustanowionym na pamiątkę pielgrzymki Jana Pawła II do Łodzi (13 czerwca 1987 r.) Święcie Eucharystii wzięli też udział Bonifratrzy.  Uczestniczyli w procesji z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do archikatedry, potem w Mszy św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Dziuby, ordynariusza łowickiego i abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Po uroczystości na placu katedralnym wspólnie z Caritas, Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Służby Rodzinie nasza Stacja Opieki Środowiskowej wydawała posiłek.

czytaj więcej +

Zieleń dla bonifratrów dzięki WFOŚiGW

Trwa realizacja projektu rewitalizacji parku, która zakłada nasadzenie na obszarze 1,2 ha ponad 7 tys. drzew i krzewów. Wśród zieleni mają powstać nowe alejki, tak by teren stał się miejscem odpoczynku, edukacji ekologicznej i ziołoleczniczej oraz promowania aktywności fizycznej. W planach jest budowa fit parku. Prace pozwolą uratować pomniki przyrody znajdujące się w parku. Kompleks powstanie do końca 2018 roku.
czytaj więcej +

Złoty krzyż zasługi dla przeora Franciszka!

Przy okazji poświęcenia nowej pracowni endoskopowej w naszym Szpitalu abp Grzegorz Ryś uhonorował br. Franciszka S. Chmiela – dotychczasowego przeora naszego Konwentu, a już za moment przeora Konwentu w Nazarecie, złotym krzyżem zasługi Archidiecezji Łódzkiej. W uzasadnieniu abp Grzegorz Ryś podkreślił, że br. Franciszek  zasłużył się dla Kościoła łódzkiego nieocenioną pomocą i służbą kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy potrzebowali fachowej pomocy medycznej i duchowej.

czytaj więcej +

Adoracja w godzinie Miłosierdzia

W Święto Miłosierdzia do naszego sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przybyły zaprzyjaźnione z zakonnikami osoby konsekrowane oraz panie z Bonifraterskiej Rodziny Różańcowej. Tu w godzinie miłosierdzia modlono się Koronką. Potem w bonifraterskim refektarzu odbyła się wspólna agapa.

czytaj więcej +

Radosnego Alleluja!!!

Na te Święta życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności. Radosnych Świąt w gronie rodzinnym!

 

czytaj więcej +

Świąteczne spotkanie pracowników szpitala i konwentu

W Centrum Medycznym im. dr. Wacława Łęckiego na zaproszenie Przeora i prezes Szpitala przy wspólnym stole zebrali się pracownicy i współpracownicy bonifraterskich dzieł. W spotkaniu przedświątecznym uczestniczył także bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. W imieniu metropolity łódzkiego ksiądz biskup przekazał życzenia i błogosławieństwo.

czytaj więcej +

Copyright 2015 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry