Klasztor w Łodzi p.w. św. Rafała Archanioła

Aktualności

Profesor Edward Kowalczyk – bonifraterski lekarz

21 czerwca w pałacu prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie nauczycielom akademickim. Wśród osób, które otrzymały taki akt znalazł się prof. Edward Kowalczyk z Uniwersytetu Medycznego z Łodzi ale też z naszej bonifraterskiej poradni ziołoleczniczej. Pan profesor przyjmuje w poradni pacjentów, którzy chcą leczyć się naturalnie, ziołami i jest dla bonifratrów nie tylko ekspertem w tej dziedzinie, ale też ogromnym autorytetem.

czytaj więcej +

Formacyjnie w Zakopanem

Grupa 50 osób – pracowników szpitala i pozostałych dzieł bonifraterskich – odbyła kilkudniową formację w Zakopanem. Towarzyszył nam br. Krzysztof  – nasz nowy przeor i przez chwilę br. Franciszek – przeor konwentu w Nazarecie. Oprócz modlitwy, spotkań i konferencji był czas na wyjścia w góry. Na Kalatówki, Kościelec, Halę Kondratową, w Dolinę Pięciu Stawów czy nad Morskie Oko. Do Łodzi wróciliśmy naładowani nowymi siłami i bardzo zadowoleni.

czytaj więcej +

Stacja na Święcie Eucharystii

W ustanowionym na pamiątkę pielgrzymki Jana Pawła II do Łodzi (13 czerwca 1987 r.) Święcie Eucharystii wzięli też udział Bonifratrzy.  Uczestniczyli w procesji z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do archikatedry, potem w Mszy św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Dziuby, ordynariusza łowickiego i abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Po uroczystości na placu katedralnym wspólnie z Caritas, Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Służby Rodzinie nasza Stacja Opieki Środowiskowej wydawała posiłek.

czytaj więcej +

Zieleń dla bonifratrów dzięki WFOŚiGW

Trwa realizacja projektu rewitalizacji parku, która zakłada nasadzenie na obszarze 1,2 ha ponad 7 tys. drzew i krzewów. Wśród zieleni mają powstać nowe alejki, tak by teren stał się miejscem odpoczynku, edukacji ekologicznej i ziołoleczniczej oraz promowania aktywności fizycznej. W planach jest budowa fit parku. Prace pozwolą uratować pomniki przyrody znajdujące się w parku. Kompleks powstanie do końca 2018 roku.
czytaj więcej +

Złoty krzyż zasługi dla przeora Franciszka!

Przy okazji poświęcenia nowej pracowni endoskopowej w naszym Szpitalu abp Grzegorz Ryś uhonorował br. Franciszka S. Chmiela – dotychczasowego przeora naszego Konwentu, a już za moment przeora Konwentu w Nazarecie, złotym krzyżem zasługi Archidiecezji Łódzkiej. W uzasadnieniu abp Grzegorz Ryś podkreślił, że br. Franciszek  zasłużył się dla Kościoła łódzkiego nieocenioną pomocą i służbą kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy potrzebowali fachowej pomocy medycznej i duchowej.

czytaj więcej +

Adoracja w godzinie Miłosierdzia

W Święto Miłosierdzia do naszego sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przybyły zaprzyjaźnione z zakonnikami osoby konsekrowane oraz panie z Bonifraterskiej Rodziny Różańcowej. Tu w godzinie miłosierdzia modlono się Koronką. Potem w bonifraterskim refektarzu odbyła się wspólna agapa.

czytaj więcej +

Copyright 2015 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry