Wizyta polskich braci w Bresci we Włoszech
Delegaci naszej Prowincji odwiedzili współbraci formatorów oraz nowicjuszy po zmianach personalnych jakie dokonały się po Kapitule Generalnej Zakonu. Podczas spotkania polscy bracia mieli okazję porozmawiać z bratem Jakobusem Janci OH – nowym magistrem nowicjatu i bratem Angelo Sala OH o zmianach jakie zostały wprowadzone po nominacji brata Jakobusa, a także o bieżącej sytuacji domu formacyjnego.
Podczas wizyty zostały omówione następujące tematy: program nowicjatu. życie modlitewne i tygodniowy harmonogram, aspekt: formacyjny, apostolski, ekonomiczno-finansowy oraz opieka zdrowotna.
Delegaci mieli również okazję zapoznać się z nowicjuszami i podzielić się swoimi spostrzeżeniami nt. formacji duchowej w zakonie. Na chwilę obecną jest 7 nowicjuszy i dwóch braci formatorów. W najbliższym czasie do grona formatorów dołączy brat Vitor Manuel LAMEIRAS MONTEIRO z prowincji portugalskiej.
Brat Tymoteusz i brat Jakub wraz z towarzyszącymi im bratem Jakobusem i bratem Angelo odwiedzili również miejsca posługi nowicjuszy: Lokandę San Giovanni di Dio (noclegownię św. Jana Bożego), Casa Lucena (Dom Lucena – mieszkania chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi) zainaugurowany w 2024 roku oraz Instytut IRCCS – szpital psychiatryczny.
Podczas wizyty w Bresci bracia nawiedzili również miejscową katedrę jubileuszową, sanktuarium Matki Bożej Cudów i Matki Bożej Łaskawej, w której swoją mszę prymicyjną odprawił przyszły papież Paweł VI oraz Kościół świętego Faustyna i Jowity patronów Bresci.
W dniach 29 – 30 stycznia 2025 roku brat Tymoteusz Hołozubiec OH i brat Jakub Białek OH udali się do Bresci we Włoszech na dwudniową wizytę do wspólnoty Nowicjatu Europejskiego naszego Zakonu.