Klasztor w Katowicach p.w. Świętych Aniołów Stróżów

Aktualności

Wyjazd na Białoruś i Ukrainę

W dniach 2-10 września razem z braćmi nowicjuszami Szczepanem i Bogusławem udaliśmy się w podróż na Białoruś i Ukrainę. Rozpoczęliśmy nasz wyjazd modlitwą przed relikwiami bł. siostry lekarza Ewy Noiszewskiej w Szymanowie. Ta skromna i pogodna zakonnica urodziła się i zginęła śmiercią męczeńską na terenie dzisiejszej Białorusi. Podczas wojny siostra Ewa ofiarnie pomagała wszystkim potrzebującym, głodującym, rodzinom więźniów i zamordowanych, ukrywała Żydów – z tego powodu została rozstrzelana przez hitlerowców niedaleko Słonimia (miasto w obwodzie grodzieńskim). Jakże to służenie było bliskie naszemu szpitalnemu charyzmatowi! Wstawiennictwu Siostry Niepokalanki Ewy powierzyliśmy naszą podróż, prosząc o łaskę obudzenia wiary na tych ziemiach tak obficie uświęconych Krwią Męczenników (często, niestety, zapomnianych) oraz o światło w rozeznaniu możliwości powrotu działalności bonifratrów na Białoruś.

czytaj więcej +

BOŻE CIAŁO 2019 – BONIFRATERSKI OŁTARZ

czytaj więcej +

Modlitewnik „PRZYJECIEL CHORYCH” już do nabycia

Z okazji 10 rocznicy powrotu Szpitala w Katowicach do dzieł prowadzonych przez Zakon Szpitalny św. Jana Bożego wznowiliśmy druk modlitewnika „Przyjaciel Chorych”.

Wdzięczni za dar powołania i łaskę służenia Chrystusowi w cierpiących, mamy nadzieję, że książeczka ta posłuży każdemu we wzrastaniu duchowym oraz będzie drogowskazem w poszukiwaniu uzdrowienia i pocieszenia u najskuteczniejszego Lekarza dusz i ciał ludzkich – Pana i Przyjaciela naszego Jezusa Chrystusa

Bracia Bonifratrzy

czytaj więcej +

Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej – film

Zapraszamy do obejrzenia filmów z Nawiedzenia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w naszej Kaplicy

czytaj więcej +

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej

15 maja przeżywaliśmy w naszej kaplicy szpitalnej uroczyste nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Obraz ten powstał najpewniej w XVII w. jako kopia rzeźby Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus z hiszpańskiego sanktuarium w Guadalupe.

czytaj więcej +

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

czytaj więcej +

Copyright 2015 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry