Dom Pomocy Społecznej – Cieszyn

Dom Pomocy Społecznej – Cieszyn

O nas

Dom Pomocy Społecznej – Cieszyn

Dom Pomocy Społecznej, opierając się na wartościach chrześcijańskich i zapoczątkowanym przez św. Jana Bożego charyzmacie szpitalnictwa, przeznaczony jest dla 116 dorosłych psychicznie chorych mężczyzn. Przyjęcia do domu odbywają się wg ogólnie obowiązujących przepisów (zobacz zasady przyjęcia).

Dom Pomocy Społecznej – jako jednostka kościelna, podlega organizacyjnie Polskiej Prowincji Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, ul. Bonifraterska 12, 00-213 Warszawa.

Dom usytuowany jest w centrum Cieszyna, niedaleko rynku i posiada dogodny dostęp do obiektów sakralnych, dworców PKS i PKP, placówek kulturalno-oświatowych i sieci handlowych.

Placówka mieści się w kompleksie zabytkowych obiektów klasztornych, sięgających swą historią 1700 roku – Fundacja hrabiego Adama Borka. Od momentu powstania fundacji do II wojny światowej Zakon w tych obiektach prowadził szpital.

Od 1950 roku do 1990 roku mieścił się tu Dom dla osób dorosłych upośledzonych umysłowo i chorych psychicznie pod nazwą Zrzeszenie Katolików Caritas. Od 1990 roku w miejscu tym funkcjonuje Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów przeznaczony dla psychicznie chorych mężczyzn.

Copyright 2015 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry