Poradnia Ziołolecznictwa

Ziołolecznictwo Bonifratrów w Polsce ma swoje źródło w ponad 300-letniej tradycji stosowania leczenia opartego na starych recepturach ziołowych. Tak powstawały mieszanki sypkie na wszelkie dolegliwości, nalewki alkoholowe, maści i syropy. Skuteczność działania tych preparatów sprawdzana była przez lata tradycji stosowania u wielu pacjentów jak i lekarzy.

Obecnie tradycja stosowania ziół jak i pozostałych preparatów ziołowych Zakonu Bonifratrów jest podtrzymywana w szpitalach, domach opieki społecznej, jadłodajniach i polecana w przychodniach porad ziołoleczniczych.

Dziś bonifraterskie poradnie ziołolecznictwa służą fachową radą w zakresie leczenia ziołami, a specjaliści dobierają odpowiednie mieszanki ziołowe na podstawie wywiadu i badań lekarskich. Zielarnie polecają bonifraterskie mikstury i mieszanki ziołowe bardzo pomocne w wielu schorzeniach. począwszy od przeziębień, a kończąc na kuracjach w chorobach nowotworowych.

Zioła działają wolno, ale niezwykle skutecznie. Zaletą ziół jest naturalny wpływ i bezpieczne,  nietoksyczne  działanie  na  organizm człowieka, pod warunkiem odpowiedniego komponowania. a jako produkt naturalny są łatwo wchłaniane i przyswajane przez nasz organizm. Zawierają one obok witamin, substancje odżywcze, związki mineralne i wiele mikroelementów. Preparaty ziołowe można stosować profilaktycznie, podnosząc odporność organizmu, stwarzając naturalną barierę dla choroby.
Wielkie znaczenie ma fakt, że stanowią one znakomite uzupełnienie medykamentów syntetycznych i stosowane mogą być równolegle z nimi.

Należy jednak zwrócić uwagę,   że wszelka kuracja ziołami nie może być prowadzona bez uprzedniej wizyty u lekarza. Tylko lekarz może ustalić diagnozę i na tej podstawie można dobrać takie czy inne zioło lecznicze. Co więcej – pojedynczy preparat ziołowy, wyciąg, czy granulat nie zawsze będą skuteczne w przypadku chorób przewlekłych. I dlatego dopiero po pełnej ocenie choroby można zdecydować się na taką lub inną kurację.

W zakresie przyczyn i rozpoznawania chorób Bonifratrzy opierają się na gruncie współczesnej wiedzy medycznej i czynią wszystko, by jak najlepiej wspomóc powrót do zdrowia.

W naszej Poradni Ziołolecznictwa przyjmują świeccy lekarze specjaliści:

  • Dr n. med. Maria Stuchly-Dolińska – specjalista medycyny rodzinnej, specjalista chorób dziecięcych
  • Dr Halina Baranowska – specjalista chorób dziecięcych
  • Dr Barbara Stachowiak-Kolosko – specjalista medycyny rodzinnej, specjalista chorób dziecięcych, specjalista neonatolog

Poradnia jest czynna w godzinach:

poniedziałek  od 9.00 do 17.30
wtorek od 9.00 do  16.00
środa od 9.00 do 18.00
czwartek od 10.00 do 16.00
piątek od 9.30 do 14.00
sobota  (III lub IV sobota miesiąca) od 9.00 do  13.00

 

Rejestracja nr telefoniczna: 71 712 07 04  w godzinach:

poniedziałek – czwartek od 9.00  do 16.00
piątek od 8.00 do 15.00

Prowadzimy działalność non-profit, to znaczy nie nastawiony na zysk. Stąd też nie ustalamy opłat za porady udzielane w naszej Poradni.

Prosimy jednak o wparcie naszej działalności poprzez dobrowolny datek w rejestracji bądź bezpośrednio w gabinecie lekarskim.

Wszystkie uzyskane środki przeznaczamy na sfinansowanie działalności Poradni.

Licząc na Państwa zrozumienie i dziękując za ofiarność, pozostajemy z wyrazami szacunku.

Copyright 2018 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry