Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów

OpisKontaktGaleriaPytania

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ SARS-COV-2

W Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów obowiązują obecnie następujące zasady:

 • porady dla Pacjentów naszego POZ odbywają się zarówno osobiście (większość), jak i za pomocą teleporad;
 • wciąż prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w poradni, w zamian prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją, godz. 8:00-18:00, tel. 12 421 32 92;
 • po kontakcie z rejestracją zostanie ustalony termin wizyty osobistej lub teleporady (bardzo prosimy o udzielenie naszemu personelowi informacji o powodach, dla których chcecie Państwo skonsultować się z lekarzem – usprawni to cały proces);
 • e-rejestracja do POZ jest wciąż czasowo wyłączona;
 • recepty na leki przewlekłe prosimy zamawiać telefonicznie, godz. 8:00-18:00, tel. 12 421 32 92 lub wysyłając mail na adres: poz@bonifratrzy.krakow.pl – kod umożliwiający realizację recepty zostanie Państwu przekazany w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych przez rejestrację;
 • pobrania krwi i materiałów do badań odbywają się pn-pt w godz. 08:00-09:30 – pacjenci są zapraszani kolejno, z zachowaniem dystansu społecznego.

BARDZO PROSIMY O STOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ

 

Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów gwarantuje bezpłatne usługi medyczne lekarza rodzinnego i pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby korzystać ze świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej wystarczy złożyć wypełnioną deklarację.
Pacjent, który zdecyduje się zmienić placówkę nie ma obowiązku wypisywać się z poprzedniego miejsca, w którym korzystał z Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Złożenie deklaracji jest bezpłatne, nie częściej niż dwa razy w roku.

Jak poprawnie wypełnić deklaracje?

 • Deklarację można pobrać w pliku pdf: Deklaracja wyboru/zmiany lekarza rodzinnego, Deklaracja wyboru/zmiany pielęgniarki
  Należy wypełnić swoje dane i złożyć podpisy (prosimy o nieuzupełnianie dat, zostaną one wpisane podczas składania deklaracji w przychodni), a następnie dostarczyć osobiście do rejestracji Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów;
 • Deklarację można otrzymać w rejestracji Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów do wypełnienia w domu;
 • Deklarację można wypełnić bezpośrednio w naszej rejestracji zgłaszając się z dowodem osobisty;

Pierwsza wizyta w Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów.

Aby maksymalnie usprawnić i wykorzystać czas pierwszej wizyty, proszę wcześniej wypełnić:

 • formularz upoważnienia do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia oraz dokumentacji medycznej;
 • ankietę o stanie zdrowia;

Plik PDF z powyższymi formularzami – TUTAJ.

W razie pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu:

 • osobistego w godzinach pracy poradni;
 • telefonicznego w godzinach pracy poradni pod numerem 12 421 32 92;
 • drogą mailową – poz@bonifratrzy.krakow.pl
  (za pomocą maila nie umówisz terminu wizyty, w tym celu skorzystaj z formularza E- rejestracji)
Godziny pracy Poradni

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 18:00

Od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8:00 – 8:00 dnia następnego świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są w ramach Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (placówki udzielające w tym zakresie świadczeń).

W Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów rejestrujemy pacjentów na wyznaczone godziny.

UWAGA! Wyznaczona godzina wizyty jest przybliżonym terminem przyjęcia pacjenta–z przyczyn niezależnych od nas może ulec przesunięciu.
Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Prosimy o punktualność oraz poinformowanie nas o spóźnieniu lub rezygnacji z wizyty.

Na pierwszą wizytę w Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów prosimy zgłosić się 10-15 minut wcześniej celem dopełnienia wszystkich formalności.

Termin wizyt domowych jest ustalany telefonicznie lub osobiście bezpośrednio z lekarzem.

Zespół Medyczny

lek. Krzysztof Studziński – Kierownik Poradni, specjalista medycyny rodzinnej, absolwent Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie (2010), od 2011 r. udziela świadczeń zdrowotnych w przychodniach POZ, od 2012 r. współpracownik, a od 2015 r. pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Medycyny Rodzinnej UJ CM.

lek. Katarzyna Zaremba – w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie medycyna rodzinna, absolwentka Wydziału Lekarskiego UJ CM (2018), od 2019 r. udziela świadczeń zdrowotnych w przychodniach POZ.

lek. Marcin Jelinek – w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie choroby wewnętrzne, absolwent Wydziału Lekarskiego AM we Wrocławiu (2006), od 2015 r. pracownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Geriatrii Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie.

lek. Anna Smalarz  – w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie choroby wewnętrzne, absolwentka Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie (2017), od 2018 r. pracownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Geriatrii Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie.

lek. Łucja Dobrucka – w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie angiologii, absolwentka Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie (2019), od 2020 r. pracownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Geriatrii Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie.

piel. Barbara Bieszczad
piel. Teresa Socha

 

 

Rejestracja

Kraków, ul. Trynitarska 4

tel. 12 421 32 92

E-rejestracja !W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ COVID-19 E-REJESTRACJA JEST WYŁĄCZONA DO ODWOŁANIA!

 

Termin wizyty można ustalić w godzinach pracy Rejestracji od 8.00 do 18.00:

 • osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich
 • telefonicznie

W razie pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu:

 • osobistego (godz. 8:00-18:00);
 • telefonicznego – (12) 421 32 92 (godz. 8:00-18:00);
 • drogą mailową – poz@bonifratrzy.krakow.pl
  (za pomocą maila nie umówisz terminu wizyty, w tym celu skorzystaj z formularza E- rejestracji)

 

https://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/wp-content/uploads/sites/23/2017/03/małyformatMBrzozka-6741.jpghttps://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/wp-content/uploads/sites/23/2017/03/małyformatMBrzozka-6723.jpghttps://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/wp-content/uploads/sites/23/2017/03/małyformatMBrzozka-6734.jpg https://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/wp-content/uploads/sites/23/2017/03/małyformatMBrzozka-6751.jpghttps://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/wp-content/uploads/sites/23/2017/03/małyformatMBrzozka-6697.jpg https://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/wp-content/uploads/sites/23/2017/03/małyformatMBrzozka-6739.jpg

 1. Jak mogę zapisać się do Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów?

Aby zapisać się do Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów i zostać naszym pacjentem w ramach ubezpieczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia, wystarczy wypełnić i podpisać deklarację wyboru lekarza rodzinnego oraz pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej, po czym złożyć je w rejestracji naszej przychodni.
Wzory deklaracji  i dalsze informacje znajdą Państwo TUTAJ: deklaracja wyboru lekarza / deklaracja wyboru pielęgniarki.

 1. Studiuję w Krakowie ale pochodzę z innego miasta, jestem tam zameldowany/a i mam złożoną deklarację do przychodni medycyny rodzinnej – czy mogę zostać pacjentem Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów?

Tak – zapraszamy wszystkich studentów do zapisania się do naszej przychodni. Nastąpi wtedy bezpłatne przeniesienie deklaracji do Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów, a we wcześniejszej przychodni będzie można uzyskać pomoc doraźną na zasadzie konsultacji pacjentów spoza gminy i gmin sąsiadujących.

 1. A studenci zameldowani i mieszkający w Krakowie?

Zapraszamy studentów/studentki zameldowane w Krakowie do złożenia deklaracji wyboru lekarza rodzinnego w  Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów i bezpłatnego przeniesienia z wcześniejszej placówki.

 1. Zasady przyjęć pacjentów spoza Krakowa i gmin ościennych:
 • Pacjent z nagłym zachorowaniem, spoza Krakowa i gmin ościennych, ubezpieczony w NFZ

Osoby zameldowane poza Krakowem lub gminami ościennymi Krakowa (Igołomia-Wawrzeńczyce, Liszki, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki) mają możliwość skorzystania z naszej doraźnej pomocy wyłącznie w nagłych zachorowaniach.

 • Pacjent ubezpieczony w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydanej w jednym z krajów Unii Europejskiej (UE)

Wyłącznie w przypadku potrzeby pilnej konsultacji w wyniku nagłego zachorowania zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z pomocy naszej przychodni pacjentów ubezpieczonych na podstawie EKUZ wydanej w jednym z krajów członkowskich UE. Wystarczy okazać swoją kartę EKUZ, na podstawie, której zostanie zweryfikowany status ubezpieczenia zdrowotnego.

Student/ka ubezpieczony/a w kraju innym niż Polska może korzystać z naszej doraźnej pomocy w nagłych zachorowaniach lub w uzyskać zaświadczenie z NFZ o prawie do stałej opieki medycznej w Polsce i złożyć deklarację wyboru lekarza rodzinnego w Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów.

 • Czy pacjent pochodzący z kraju innego niż Polska i nie posiadający Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) może skorzystać z konsultacji lekarskiej odpłatnie?

Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów nie świadczy usług odpłatnych dla pacjentów zagranicznych-nieubezpieczonych. Świadczenia odpłatne realizowane są w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich (SGL)

      5. Osoby zainteresowane zaświadczeniami i orzeczeniami na potrzeby testów sprawnościowych, zawodów sportowych i medycyny pracy uprzejmie informujemy, że:

 • Zaświadczenie do celów odbycia testów sprawnościowych / braku przeciwwskazań do udziału w zawodach sportowych nie jest świadczeniem w ramach ubezpieczenia w NFZ w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej – wystawia je odpłatnie poradnia medycyny sportowej.
 • Zaświadczenie do celów medycyny pracy (np. tzw. książeczka sanepidowska, zaświadczenie o karmieniu piersią, zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku pracy bez narażeń) – nie jest świadczeniem w ramach ubezpieczenia w NFZ w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej – wystawia je odpłatnie poradnia medycyny pracy.

      6. Czy lekarze konsultują w Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów odpłatnie?

Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów nie świadczy odpłatnych konsultacji lekarskich dla pacjentów. Świadczenia odpłatne realizowane są w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich (SGL).
 
 1. Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów dysponuje wejściem z poziomu chodnika, a korytarze, gabinet lekarski i zabiegowy oraz toaleta są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Copyright 2018 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry

Pin It on Pinterest