Wojewódzki Oddział Chirurgii Naczyń i Angiologii

OpisKontaktGaleria

Wojewódzki Oddział Chirurgii Naczyń i Angiologii z Pododdziałem Terapii Wewnątrznaczyniowej pod kierownictwem dr n. med. Macieja Chwały zapewnia całodobową opiekę w przypadkach stanów nagłych, pilnych oraz planowych w zakresie Chirurgii Naczyń. Oddział oprócz realizacji kontraktu z NFZ w zakresie II stopnia referencyjności, zapewnia konsultacje naczyniowe dla całego województwa małopolskiego, a niekiedy także zakres działalności ma charakter ogólnopolski.

Profesjonalna kadra lekarska, a także pielęgniarska wraz ze współpracą z zespołem anestezjologicznym przeprowadzają leczenie nawet w najbardziej wymagających i skomplikowanych przypadkach, stosując kreatywne metody zgodnie z najbardziej aktualną wiedzą medyczną.

Oddział wykonuje zabiegi wewnątrznaczyniowe oraz zabiegi klasyczne zarówno w trybie planowym jak i nagłym. Począwszy od operacji ratujących życie takich jak zaopatrzenie pękniętych tętniaków aorty brzusznej, poprzez niedokrwienia kończyn dolnych ostre i krytyczne, skończywszy na najbardziej skomplikowanych zabiegach hybrydowych.
Leczymy operacyjnie takie choroby jak: tętniaki aorty brzusznej, tętnic trzewnych i kończyn dolnych, niedokrwienie kończyn dolnych i miażdżyca, niewydolność żył jamy brzusznej i zespoły uciskowe żył, malformacje tętniczo- żylne. Wykonujemy niezwykle skomplikowane zabiegi zaopatrzenia tętniaków aorty brzusznej przy pomocy stentgraftów rozwidlonych typu Branch.

Oddział aktywnie współpracuje z innymi oddziałami chirurgii naczyń województwa małopolskiego w zakresie wspólnego szkolenia i wymiany doświadczeń. Współpraca z klinicznym Oddziałem chirurgii Ogólnej Szpitala Bonifratrów jest wyjątkowa w skali województwa jak i kraju – leczenie zespołów uciskowych pnia trzewnego za pomocą metod laparoskopowych, endowaskularnych i klasycznej chirurgii naczyń pozwala na kompleksową opiekę nad chorymi. Wspólna diagnostyka natomiast i leczenie dzięki współpracy z Oddziałem chorób Wewnętrznych i Angiologii pozwala na holistyczne podejście do pacjenta i poprawę bezpieczeństwa metod terapeutycznych.

Na Oddział przyjmowani są Pacjenci w ramach umowy z NFZ.

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą przyjęcia na Oddział.

Informacja i kontakt: Budynek B Szpitala, III piętro, WINDA III

Kierownik Oddziału: dr n. med. Maciej Chwała
Zastępca Kierownika : dr n. med.  Jacek Radwan
Pielęgniarka Oddziałowa: Sabina Turek

Sekretariat: tel. 12 379 71 28
Dyżurka Lekarska: tel. 12 379 71 31
Dyżurka Pielęgniarska: tel. 12 379 71 33, 12 379 71 34

Numer dla osób kontaktujących się z naszymi Pacjentami: kom. +48 731 236 384

 

Copyright 2018 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry

Pin It on Pinterest