Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej

OpisKontaktGaleria

Od lat Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej znany jest z profesjonalnie wykonywanych zabiegów operacyjnych technikami laparoskopowymi i klasycznymi. Pacjenci leczeni są z wykorzystaniem najnowszych technik i narzędzi chirurgicznych renomowanych firm światowych. Jako jedyny Szpital w Małopolsce korzystamy wyłącznie z zestawów laparoskopowych z technologią 4K (Ultra HD), których obraz wyświetlany na ekranie monitorów jest 4 krotnie dokładniejszy niż w dotychczas stosowanej technologii HD i 16 krotnie dokładniejszy niż w standardowej rozdzielczości. Ta wyjątkowa jakość przekłada się na lepszą dokładność przeprowadzanych zabiegów. Doskonałe wyposażenie połączone z nowoczesnym podejściem do leczenia chirurgicznego, pozwalają zminimalizować możliwość wystąpienia powikłań okołooperacyjnych. Pacjenci prowadzeni są zgodnie z protokołem postępowania okołooperacyjnego ERAS, którego skuteczność została udowodniona w wielu badaniach naukowych.

Rocznie leczymy w Oddziale ponad 2500 pacjentów, w ubiegłym (2020) roku wykonaliśmy około 2100 zabiegów operacyjnych. U ponad 600 pacjentów usunęliśmy laparoskopowo pęcherzyk żółciowy, u ponad 200 pacjentów usunęliśmy laparoskopowo nowotwór złośliwy przewodu pokarmowego i u prawie 800 zaopatrzyliśmy przepuklinę brzuszną metodą klasyczną lub laparoskopową. Dzięki nowoczesnemu podejściu do leczenia, średni czas hospitalizacji pacjenta wynosi jeden dzień dla pacjentów nieonkologicznych i ok. 4 dni dla onkologicznych. Częstość powikłań infekcyjnych wynosi poniżej 2% co kwalifikuje Oddział jako niezainfekowany i bezpieczny.  

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jako jeden z pierwszych oddziałów chirurgicznych w Krakowie, rozpoczął rutynowe wykonywanie laparoskopowego wycięcia pęcherzyka żółciowego. Obecnie te zabiegi są standardowym sposobem postępowania na całym świecie. Doskonały sprzęt chirurgiczny, najnowsza technologia laparoskopowa oraz ponad 20 letnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów minimalizują ryzyko powikłań okołooperacyjnych co przekłada się na dobre wyniki leczenia. Pracujący w Oddziale lekarze są aktywnymi członkami European Association of Endoscopic Surgery (EAES) oraz Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES) oraz członkami Sekcji Przepuklinowej Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz European Hernia Society (EHS). Ustawiczne podnoszenie kwalifikacji oraz publikacje własnych doświadczeń w leczeniu chorych świadczą o rzetelnym przygotowaniu zespołu, który  zapewnia bezpieczeństwo pacjentów.

Operacje przepuklin pachwinowych i brzusznych przeprowadzane są wyłączenie techniką beznapięciową z wszyciem siatki z tworzywa sztucznego, zgodnie z europejskimi i światowymi standardami leczenia przepuklin. Obecnie coraz więcej z tych operacji, wykonywanych jest metodą laparoskopową.

Pacjenci z chorobą nowotworową leczeni w naszym Oddziale objęci są kompleksową opieką, gdzie o sposobie leczenia decyduje konsylium lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, radioterapii i onkologii klinicznej. Dobór metody leczenia każdorazowo zgodny jest z wytycznymi opracowanymi pod nadzorem Polskiej Unii Onkologicznej oraz z aktualnymi zaleceniami międzynarodowych towarzystw naukowych. Wykonujemy zabiegi operacyjne w nowotworach przewodu pokarmowego oraz gruczołów wydzielania wewnętrznego. Rak jelita grubego i odbytnicy operowany jest metodą laparoskopową, co zapewnia minimalizację dolegliwości bólowych i skrócenie czasu pobytu w szpitalu po zabiegu operacyjnym, przy zachowaniu pełnej radykalności leczenia onkologicznego. Guzy nadnerczy, tak jak w większości renomowanych ośrodków operowane są metodą laparoskopową. Natomiast dobór metody leczenia raka żołądka i raka trzustki zależy głównie od stopnia jego zaawansowania, przy czym guzy śródścienne żołądka (GIST) operujemy laparoskopowo. Rak tarczycy operowany jest w sposób klasyczny z zachowaniem pełnej dbałości o radykalność wycięcia i minimalizację powikłań. W Oddziale zatrudnionych jest trzech specjalistów chirurgii onkologicznej będących równocześnie członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i European Society of Surgical Oncology (ESSO). W Oddziale pracują też lekarze będący członkami najbardziej prestiżowych towarzystw chirurgicznych na świecie – American College of Surgeons oraz Intenational Society of Surgery.

Oddział ściśle współpracuje z pracowniami diagnostycznymi Szpitala, w tym z Pracownią Endoskopii, Pracownią USG i Pracownią Tomografii Komputerowej zapewniając Pacjentom szeroki profil badań diagnostycznych oraz wysokospecjalistyczne kompleksowe leczenie.

W pełni profesjonalne, a przy tym serdeczne i ciepłe podejście Pielęgniarek Oddziału jest od lat wysoko oceniane przez Pacjentów i ich rodziny. Potwierdzają to opinie wyrażone w ankietach satysfakcji Pacjentów.

Wyremontowany w 2017 roku Oddział posiada 26 łóżek, w tym 4 intensywnego nadzoru, składa się z 10 sal chorych z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi wyposażonymi w łazienki, gabinetu diagnostyczno-zabiegowego, sali intensywnego nadzoru, izolatki ze śluzą sanitarną oraz zaplecza socjalnego. Wszystkie sale chorych posiadają klimatyzacje. To nie tylko nowoczesny wygląd i wysoki standard funkcjonalny, ale przede wszystkim poprawa jakości świadczonych usług i warunków pracy profesjonalnego personelu medycznego.

Na całym terenie Szpitala można uzyskać bezpłatny dostęp do Internetu.

Na Oddział przyjmowani są Pacjenci w ramach umowy z NFZ.

 

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą przyjęcia na Oddział.

 

Informacja i kontakt: Budynku A Szpitala, I piętro – WINDA I.

Kierownik Oddziału: prof. dr hab. n. med. Mirosław Szura, FACS
Zastępca Kierownika: dr n. med. Rafał Solecki
Pielęgniarka oddziałowa: Monika Kaczorowska

Sekretariat: tel. 12 379 71 45
Dyżurka Lekarska: 12 379 71 48
Dyżurka Pielęgniarska: 12 379 71 50
e-mail: ocho@bonifratrzy.krakow.pl

Numer dla osób kontaktujących się z naszymi Pacjentami: kom. + 48 731 235 966

Copyright 2018 - Bonifratrzy - Zakon Szpitalny św. Jana Bożego

realizacja: velummarketing.pl
do góry

Pin It on Pinterest