• Klasztor w Drohobyczu pw. Jezusa Dobrego Samarytanina
  • Profil Bonifratrów w serwisie Facebook
Projekty realizowane ze środków UE

Dom wypoczynkowo-rekolekcyjny – Zakopane

Dom wypoczynkowy – nieczynny ze względu na remont – zapraszamy w innym czasie

Dom wypoczynkowo-rekolekcyjny Konwentu Zakonu Bonifratrów w Zakopanem, na Krzeptówkach powstał w 1958 roku. Został poświęcony świętemu Augustynowi, który jest jego patronem. W latach dziewięćdziesiątych wybudowano nowy murowany obiekt, mogący przyjąć 35 osób.

Na parterze znajduje się kaplica, w której codziennie jest sprawowana Msza święta, a także odprawiane są inne nabożeństwa zgodnie z kalendarzem liturgicznym.

Na wypoczynek chętnie przyjeżdżają bracia i goście zakonu. W miarę możliwości przyjmowani są turyści – zarówno duchowni jak i świeccy, polscy i zagraniczni.

Jest to miejsce, gdzie odprawiane są rekolekcje dla grup zorganizowanych jak i osób chcących przeżyć je indywidualnie. Mieszkający w domu bracia otaczają gości serdecznością i stałą modlitwą w myśl słów założyciela zakonu świętego Jana Bożego, który do gości zwracał się słowami „Dom stoi otwarty dla Ciebie”.

Położony w malowniczej okolicy u podnóża “Śpiącego Rycerza” czyli Giewontu, nasz Dom Wypoczynkowy oferuje pokoje dla gości przez cały rok.

Oferujemy:

  • Pokoje pojedyncze i wieloosobowe
  • Dostęp do kaplicy
  • Codzienna Msza św.
  • Możliwość grilla
  • Duży parking

Ceny noclegów:

  • pobyt jednodniowy – 60 zł od osoby
  • pobyt dłuższy niż 1 dzień – 50 zł od osoby.

Cennik nie dotyczy weekendu majowego, sierpniowego, świąt i Sylwestra.

Szczególnie ważne:

Pokoje 1, 2, 3, 4 i 5 osobowe z łazienką i telewizorem. Łącznie 35 miejsc noclegowych. W budynku można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Warto zabrać ze sobą przenośny komputer. Dostęp do aneksu kuchennego i możliwość przygotowania posiłku. W ogrodzie miejsce na grilla. Na terenie posesji parking dla gości.

200 metrów od domu mieści się Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, prowadzone przez księży Pallotynów. Piękny widok na panoramę Tatr. Dom sąsiaduje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. W pobliżu Stacja Narciarska Szymoszkowa, a także Zespół Kolei Linowych na Gubałówkę i Butorowy Wierch. Dojazd na Krupówki około 15 minut.

Galeria